Dynia na Halloween w formie witrażu, to propozycja na jesienną ozdobę okna. Pisałam poprzednio, że bardzo nam się spodobały witraże z papieru, więc ponownie wykonaliśmy projekt. Wcześniej zrobiliśmy jabłka, które możecie zobaczyć tutaj. Tym razem powstała dynia, która najpiękniej prezentuje się w słoneczny dzień. Zapraszam do przeczytania instrukcji krok po kroku jak wykonać witraż oraz do pobrania szablonu. 

Witraż z dyni na Halloween

potrzebujesz

  1. Kolorowy blok techniczny
  2. Bibułę, najlepiej niekarbowaną
  3. Folię samoprzylepną do drukarek lub koszulki na dokumenty
  4. Klej
  5. Nożyczki

wykonanie

Krok 1
Wydrukuj szablon dyni i wytnij. Jeśli chcesz samodzielnie namalować dynię, weź kartkę A4 z bloku techniczne w kolorze pomarańczowym. Złóż ją na pół i narysuj kształt dyni.

Witraż z papieru w kształcie dynii

Krok 2
W środku narysuj taki sam kształt tylko o 1,5 cm mniejszy. Jeśli z jednej kartki chcesz zrobić dwie dynie możesz ponownie odrysować jeszcze jeden kontur dyni o 1.5 cm mniejszy od poprzedniego. Wtedy wyjdzie druga nieco mniejsza dynia. Aby równo odrysować obwódkę dyni wytnij 1.5 cm pasek kartki i przyłóż do zewnętrznego kształtu owocu i zaznacz kreski, a następnie połącz.

Witraż zpapieru

Krok 3
Złóż kartkę na pół i wytnij po śladzie, tak aby powstała 1.5 cm obwódka całej dyni.

Witraż z papieru

Krok 4
Bibułę najlepiej niekarbowaną potnij na kwadraty lub prostokąty, których boki mają długość około 2-3 cm. W moim projekcie użyłam koloru pomarańczowego i żółtego.

Witraż z papieru

Krok 5
Jeśli pracę wykonujesz z małym dzieckiem najlepiej sprawdzi się przeźroczysta folia samoprzylepna do drukarek. Można również użyć dowolnej folii lub wykorzystać koszulkę na dokumenty odcinając sprasowane boki. Wtedy do przyklejenia kwadratów bibuły trzeba użyć kleju. Połóż folię, następnie przyklej wyciętą dynię. Kawałki bibuły przyklej do środka dyni, tak aby zakryły całą powierzchnię. Staraj się nie naklejać dwóch kawałków na siebie.

Witraż z papieru

Krok 6
Użyj szablonu lub narysuj kawałek grubej łodygi oraz odchodzące od niej dwie cienkie łodygi i wytnij. Następnie zawiń cienką łodygę na ołówek, dzięki czemu jej końce będą zakręcone. Przyklej grubszą część łodygi do dyni.

Witraż z papieru

Krok 7
Z czarnego bloku technicznego wytnij prostokąty o bokach około 1,5 cm. Następnie przyklej na dynię tak, aby powstały oczy, nos oraz uśmiech. Na koniec przytnij nadmiar folii z krawędzi dyni.

Witraż z papieru

Halloweenowa dynia z papieru jest już gotowa. Przyklej ją do okna i zobacz jak pięknie wygląda. 

Witraż z dyni na Halloween

szablony

Kliknij w obrazek, aby pobrać szablon.

Zobacz również

Dodaj komentarz