Witraż z papieru w kształcie jabłka to ciekawa ozdoba na okno. Do wykonania dzisiejszego projektu potrzebujesz bibuły, kawałka folii i kolorowy blok techniczny. Zrobienie witrażu jest bardzo proste i szybkie w wykonaniu. Najwięcej czasu zajmuje pocięcie bibuły w kwadraciki. Bardzo nam się spodobała wspólna zabawa w robienie witrażu, dlatego z pewnością już w krótce pojawią się na blogu kolejne propozycje. 

potrzebujesz

  1. Kolorowego bloku technicznego
  2. Bibuły najlepiej niekarbowanej
  3. Folii samoprzylepnej do drukarek lub koszulki na dokumenty
  4. Kleju
  5. Nożyczek

wykonanie

Krok 1
Wydrukuj szablon jabłka i wytnij. Jeśli chcesz samodzielnie namalować jabłko, weź kartkę A4 z bloku techniczne w wybranym kolorze owocu. Złóż ją na pół i narysuj kształt jabłka.

Witraż z papieru

Krok 2
W środku narysuj taki sam kształt tylko o 1,5 cm mniejszy. Jeśli z jednej kartki chcesz zrobić dwa jabłka możesz ponownie odrysować jeszcze jeden kontur jabłka o 1.5 cm mniejszy od poprzedniego. Wtedy wyjdzie drugie nieco mniejsze jabłko. Aby równo odrysować obwódkę jabłka wytnij 1.5 cm pasek kartki i przykładaj co kawałek do zewnętrznego kształtu owocu, następnie zaznaczaj kreski i połącz.

Witraż zpapieru

Krok 3
Na pół złożoną kartkę wytnij po śladzie, tak aby powstała 1.5 cm obwódka całego jabłka.

Witraż z papieru

Krok 4
Bibułę najlepiej niekarbowaną potnij na kwadraty lub prostokąty, których boki mają długość około 2-3 cm.

Witraż z papieru

Krok 5
Jeśli pracę wykonujesz z małym dzieckiem najlepiej sprawdzi się przeźroczysta folia samoprzylepna do drukarek. Można również użyć dowolnej folii lub wykorzystać koszulkę na dokumenty odcinając sprasowane boki. Wtedy do przyklejenia kwadratów bibuły trzeba użyć kleju. Połóż folię, następnie przyklej wycięte jabłko. Kawałki bibuły przyklej do środka jabłka, tak aby zakryły całą powierzchnię. Staraj się nie naklejać dwóch kawałków na siebie.

Witraż z papieru

Krok 6
Przyklej listek i ogonek jabłka. Na koniec przytnij nadmiar folii z krawędzi jabłka.

Witraż z papieru

Przycięte jabłko jest już gotowe do powieszenia na oknie. Witraż z papieru to świetna jasienna dekoracja. 

szablony

Kliknij w obrazek, aby pobrać szablon.

Zobacz również

Dodaj komentarz