Moja propozycja na jesienne rzemiosło dla dzieci to piękne kolorowe ważki. Aby je wykonać najpierw należy wybrać się na spacer i pozbierać kilka materiałów. Dokładnie potrzebujesz małych patyków, owoców lipy lub klonu. Pamiętacie z dzieciństwa robienie z owoców klonu „nosków”? Po wyjęciu nasiona, skrzydełko można nakleić sobie na nos, a to wszystko dzięki lepkiemu wnętrzu. Moje dzieci lubią bawić się „noskami”. Dlatego były bardzo zainteresowane co można z nich zrobić, oprócz naklejenia na nos 😊 To bardzo proste rzemiosło dla dzieci na jesień, które dodatkowo skłania do aktywnego spędzenia czasu na dworze. Miłej zabawy!

Potrzebujesz

 1. Kilka krótkich patyków
 2. Owoce lipy lub klonu
 3. Plasteline
 4. Wełne, wstążki lub muline
 5. Farb lub flamastrów
 6. Nożyczki
 7. Pędzelek

Jak zrobić ważki?

 1. Patyk o długości około 10cm owiń wełną, wstążką lub muliną. Zamiast tego, patyk możesz pomalować farbą lub flamastrami. 
 2. Owoce lipy lub klonu pomaluj farbami lub flamastrami. 
 3. Na końcu gałązki przyklej niewielki kawałek plasteliny, na który przyklej dwa pojedyncze owoce, lekko kierując je wzdłuż patyka. 
 4. Następnie na łączenie dwóch owoców ponownie przyklej kawałek plastelin i przyklej parę owoców (nie rozdzielając ich). 
 5. Z owoców odetnij dwa małe patyczki i wciśnij w plastelinę, aby powstały czułki. Możesz również tego użyć patyka zakończonego dwoma rozwidleniami. Na ich końcu przyklej małe kółeczka z plasteliny. 

Bardzo lubimy jesienne rzemiosła dla dzieci. Z każdego spaceru wracamy ze sporą ilością liści, kasztanów czy patyków, dlatego na blogu znajdziecie sporo jesiennych inspiracji. O to kilka propozycji:

Łódki z orzecha

Witraż w kształcie jabłka + szablon

Rzemiosło na Halloween – kot

Duch na Halloween 

Miłej zabawy!

Zobacz również

Dodaj komentarz