Duch na Halloween zrobiony z puszki po mleku

33

W dzisiejszym projekcie wykorzystałam zużyte puszki po mleku. Z nich powstał duch, który może posłużyć jako dekoracja Halloweenowa zawieszona na dworze. Świetnie prezentuje się przy podmuchach wiatru, gdy wstążki latają w powietrzu. W swoich pracach lubię wykorzystywać materiały przeznaczone do recyklingu. Dlatego zachęcam do zrobienia duchów na Halloween z materiałów recyklingowych, które znajdziecie u siebie.

Wykorzystanie tej dekoracji może być przeróżne. Możecie powiesić na gałęzi drzewa, na ganku przed domem lub jeśli nie macie ogrodu, ozdobić nim balkon.

Zdecydowałam się na pomalowanie puszki farbą. Jeżeli chcecie zrobić podobnie to pomóżcie dzieciom w malowaniu. Jeśli nie macie pod ręką farby lub lakieru to nic straconwego, w prosty sposób można wykonać ducha w wersji papierowej dekoracji. Oczywiście będzie znacznie mnie trwała, natomiast powinna przetrwać zabawy Halloweenowe. Więcej informacji jak wykonać ducha znajdziecie w poniższej instrukcji.

potrzebujesz

 1. Białą farbę lub lakier (najlepiej w spray’u)
 2. Puszkę
 3. Czarną farbę
 4. Pędzelek
 5. Wstążkę
 6. Dłuto lub mały, ostry śrubokręt
 7. Sznurek
 8. Taśmę klejącą
 9. Nożyczki

wykonanie

 1. Puszkę oczyść z papieru.
 2. Pomaluj białą farbą. Najszybciej zrobisz to lakierem w spray’u. Puszkę musiałam pokryć dwukrotnie farbą, ponieważ za pierwszym razem było sporo prześwitów. Pozostaw do wyschnięcia zgodnie z instrukcją zamieszczoną na farbie (zazwyczaj 24 godziny). 
 3. Niewielkim pędzelkiem namaluj oczy i buzię.
 4. Wstążkę potnij na paski o długości około 40-60 cm.
 5. Przyklej wstążki, jedna obok drugiej, do środkowej części puszki.
 6. Na środku puszki zrób otwór. Najlepiej sprawdzi się do tego dłuto, natomiast jeśli go nie posiadasz użyj szpiczastego śrubokrętu.
 7. Przełóż sznurek przez otwór. Od wewnętrznej strony puszki zawiąż sznurek robiąc kilka pętli tak, aby sznurek nie wypadł przez otwór.

Na tegoroczny Halloween zrobiłam również wersję papierową. Powstała ozdobna puszka, w której pięknie prezentuje się wrzos.  

Do wykonania papierowej wersji puszki z duchem potrzebny jest papier z bloku technicznego. Aby obłożyć puszkę po mleku należy przygotować kartkę w rozmiarze większym niż A4. Papier trzeba przyciąć do wielkości puszki, namalować oczy i buzię czarnym flamastrem lub wyciąć z samoprzylepnego, kolorowego papieru. Na koniec przykleić papier do puszki za pomocą taśmy klejącej. Zamiast wstążki możemy pociąć papier na paski o grubości około 2-3 cm.

Pozostałe kroki są takie same jak w opisie powyżej. 

Tak powstałe dekoracje z puszki po mleko, zarówno w wersji wiszącego ducha jak i doniczki, wyglądają świetnie i idealnie pasują na Halloween. 

Zobacz również

Dodaj komentarz