Zwierzęta z kasztanów – kolorowe ślimaki

50

Zwierzęta z kasztanów, a dokładnie kolorowe ślimaki to świetny i prosty pomysł na jesienne rzemiosło dla dzieci. Korzystając z ładnej pogody, podczas spaceru zebraliśmy kasztany. Moje dzieci uwielbiają je zbierać, więc przynieśliśmy do domu naprawdę sporo. Dzięki czemu wykonaliśmy ślimaczki w różnych wersjach. Młodszy syn najchętniej przyklejał kasztany do plasteliny. Młodsze dzieci mogą mieć trudność w ozdabianiu muszli. Jednak z pomocą osoby dorosłej lub pomijając ten krok, będą się świetnie bawiły tworząc ślimaki.

Potrzebujesz

  1. Kasztany
  2. Plastelinę
  3. Ruchome oczy
  4. Mały, cienki patyczek
  5. Wykałaczkę lub dobrze zatemperowaną kredkę

Jak zrobić zwierzęta z kasztanów - kolorowe ślimaki?

  1. Plastelinę ugniataj, aż będzie plastyczna i miękka. Następnie nadaj jej kształt przypominający ciało ślimaka. Jeśli wolisz, możesz użyć do tego ciastoliny. 
  2. Głowę ślimaka przedziel na pół za pomocą wykałaczki, ukształtuj czułki i przyklej oczy. Czułki można wykonać z malutkich patyczków, a oczy ślimaka z plasteliny. 
  3. Za pomocą wykałaczki lub kredki na plastelinie odciśnij kształt ust. 
  4. Czas na ozdabianie muszelki. Z niewielkiego kawałka plasteliny uformuj cienki wałek o długości około 10 cm i przyklej do kasztana tworząc spiralę. W zasadzie można w dowolny sposób ozdobić muszlę ślimaka, dzięki czemu ślimaczki będą bardzo oryginalne na przykład przykleić kropeczki lub paseczki. 

Bardzo podobało się nam tworzenie kolorowych ślimaków, więc z pewnością w niedługim czasie umieszczę na blogu kolejne prace z wykorzystaniem kasztanów.  

Koniecznie zobaczcie jesienną propozycję na rzemiosło:

Muchomory z łupinek orzecha i patyków

Łódki z orzecha

Ozdobny witraż na okno w kształcie jabłka + szablon

Witraż z dyni

Zobacz również

1 Odpowiedź

Dodaj komentarz