Pomysły na łatwe kartki świąteczne dla dzieci wykonane z materiałów, które znajdziesz w domu lub pochodzące z recyklingu. W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia warto pomyśleć o innych i okazać swoją sympatię podarowując im dedykowaną dla nich kartkę. Obdarowanie własnoręcznie wykonaną kartką świąteczną, daje jeszcze więcej radości i świadczy, że myślimy o tej osobie wyjątkowo. W tym poście pokażę Ci kilka pomysłów, wraz z dwoma filmami z instrukcją, aby ułatwić Ci pracę. Zachęcam do subskrybowania kanału na YouTube dzięki temu wpierasz moją pracę 🙂

Pierwsza kartka świąteczna

Zwyczaj wysyłania kartek bożonarodzeniowych, jakie znamy dzisiaj, zapoczątkował Henry Cole w Wielkiej Brytanii w 1843 roku. Miał wielu przyjaciół i otrzymał od nich wiele listów z okazji świąt Bożego Narodzeni oraz nadchodzącego Nowego Roku. Henry Cole był bardzo zapracowany i martwił się, że nie może odpowiedzieć na listy, co było uważane za niegrzeczne. Wymyśl więc sposób jak wysłać wszystkie wiadomość. Poprosił swojego przyjacielem Johnem Horsleyem, który był artystą, aby namalował kartkę. Pierwsza kartka składała się z trzech elementów. Na środku była przedstawiała rodzinę świętującą przy stole, po bokach byli ludzie pomagających biednym.

1. Malowane kartki świąteczne dla dzieci

Jak zrobić kartka malowaną potyczkami higienicznymi?

Potrzebujesz

 1. Papier A4
 2. Farby w kolorze zielonym i czerwonym
 3. Szablon choinki do pobrania na dole strony
 4. Patyczki higieniczne  do uszu

Wykonanie

Pobierz i wytnij szablon. Możesz również szablon przygotować samodzielnie, narysuj choinkę i wytnij. Kartkę w formacie A4 złóż na pół. Na środku kartki połóż wycięty szablon choinki. Patyczek higieniczny zamocz w farbie i odbijaj ślady na kartce. W szczególność zwróć uwagę, aby wykonać ślady wokół szablonu choinki. 

Na koniec etykietę z napisem „Wesołych Świąt” wytnij i przyklej lub napisz życzenia pisakiem. 

Jak zrobić kartkę malowaną palcami?

Potrzebujesz

 1. Papier A4 w kolorze białym i niebieskim
 2. Farby w kolorze zielonym, czerwonym, żółtym i białym
 3. Klej

Wykonanie

Niebieską kartkę w formacie A4 złóż na pół. Zamiast używać niebieskiej kartki, można również pomalować białą kartkę na różne odcienie niebieskiego. Z białej kartki papieru wytnij pasek w kształcie fali o szerokości około 10 cm oraz długości takiej jak szerokość niebieskiej kartki. Przyklej biały pasek na dole kartki. 

Obejrzyj film z instrukcją w jaki sposób należy namalować choinki. Zielonymi farbami, najlepiej użyć dwóch odcieni, namaluj za pomocą opuszka palca choinkę. Bombki namaluj w kolorze czerwonym i żółtym, możesz również połączyć żółty i niewielką ilość czerwonego, aby otrzymać kolor pomarańczowy. Na koniec białą farbą namaluj śnieg.  

 

2. Kartki świąteczne dla dzieci rysowane

Jak zrobić kartkę z Bałwanem?

Potrzebujesz

 1. Kartkę techniczną w kolorze białym
 2. Pisaki
 3. Flamastry lub kredki

Wykonanie

Kartkę złóż na pół. Czarnym pisakiem narysuj bałwana zgodnie z instrukcją zamieszczoną na filmie. Na koniec pomaluj szalik i nos za pomocą flamastrów lub kredek. Na konie pobierz szablon z życzeniami lub napisz pisakiem. 

Szablon do pobrania na dole strony.

Jak zrobić kartkę z Reniferem?

Potrzebujesz

 1. Papier techniczny w kolorze białym
 2. Czarny pisak
 3. Klej
 4. Pompon czerwony

Wykonanie

Kartkę złóż na pół. Za pomocą pisaka narysuj rogi oraz oczy renifera, przyklej pompon. Na konie pobierz szablon z życzeniami lub napisz pisakiem. 

Szablon do pobrania na dole strony.

3. Wycinane kartki świąteczne dla dzieci

Jak zrobić kartkę z choinką z paseczków?

Potrzebujesz

 1. Papier A4 w kolorze białym
 2. Paseczki w dowolnym kolorze o szerokości około 1cm
 3. Klej

Wykonanie

Kartkę w formacie A4 złóż na pół. Potrzebujesz pasków o szerokości około 1 cm. Najdłuższy pasek powinien wynosić 13 cm, najkrótszy około 1 cm. Pocięte paski przyklej do kartki tworząc choinkę, układając paski od najdłuższego do najkrótszego. 

W wykonanej przeze mnie choince paseczki wycięłam z torby na prezenty, która była już niepotrzebna (nieco zużyta;)). Świetnie nadaje się również: papier kolorowy, papier samoprzylepny, taśma klejąca ozdobna, papier do prezentów, tektura falista. 

Jak zrobić kartkę z choinką z nutami?

Potrzebujesz

 1. Kartka w formacie A4 w kolorze zielony
 2. Szablon nut do pobrania na dole strony
 3. Klej
 4. Dodatkowo woreczek ciemnej herbaty

Wykonanie

Na dole strony pobierz szablon nut, wydrukuj. Papier, aby wyglądał na stary, należy delikatnie namoczyć wilgotnym woreczkiem z herbatą. Kartkę w formacie A4 złóż na pół. Szablon nut podrzyj na paski, następnie przyklej do kartki tak, aby stworzyć choinkę. 

Na koniec wytnij z żółtego papieru gwiazdę lub pobierz szablon na dole strony, wytnij i pomaluj. 

Jak zrobić kartkę świąteczną z kółek?

Potrzebujesz

 1. Kartkę w formacie A4
 2. Papier w różnych kolorach
 3. Klej
 4. Cyrkiel lub trzy kształty różnej wielkości od odrysowania kółek

Wykonanie

Na kolorowych kartkach papieru narysuj kołka w trzech różnych rozmiarach 1 cm, 2 cm i 3 cm. Kółka można narysować za pomocą cyrkla lub odrysować kształt od przedmiotu np. zakrętki od flamastrów, taśmy klejącej. Wytnij kołka i przyklej tak, aby powstał kształt choinki. Na konie wytnij z kolorowego papieru prostokątną doniczkę. 

Polecam również wykonanie choinek z papieru oraz Mikołajów z papieru.

Zobacz również

2 Odpowiedzi

Dodaj komentarz