Kilka pomysł na prezent diy na Dzień Taty – w tym puchar, do którego przygotowałam szablon aby ułatwić wykonanie pracy. Dodatkowo parę starszych pomysłów na własnoręcznie wykonany prezent. Wśród nich między innymi słodki batonik z peleryną i napisem „Super Tata” oraz pyszne ciastka z galaretką, z których można utworzyć dowolny napis. Mam nadzieję, że w moim zestawieniu prezentów diy na dzień ojca znajdziecie inspirację. 

Prezent na Dzień Taty - życzenia

„Wiemy jak ciężko pracujesz tato!
Bardzo Cię wszyscy kochamy za to
a także za Twe szlachetne serce,
w którym rodzina pierwsze ma miejsce!
W ten dzień świąteczny przyjmij podziękę
za wiarę, mądrość, ojcowską rękę.
Wysłuchaj życzeń co z serca płyną:
Niech wichury mroźne Ciebie ominą!”

„Dzisiaj Dzień Taty ! Mojego Taty !
I wszystkich Ojców na świecie !
Niosę dla Taty z ogródka kwiaty…
Zarzucę Tacie na szyję ciepłe ręce…
Powiem do ucha : Tatku, posłuchaj…
Chcę Cię uściskać… nic więcej….”

„Na dzień Ojca ślę życzenia,
bo to nie jest bez znaczenia.
Jesteś dobry dla mnie, Tato.
Chcę ci podziękować za to.
Wspierasz mnie od urodzenia,
więc się nigdy już nie zmieniaj!”

Jak zrobić puchar na Dzień Taty?

Potrzebujesz

  1. Szablon do pobrania na dole strony
  2. Papier kolorowy w formacie A4 (najlepiej techniczny)
  3. Klej
  4. Nożyczki
  5. Ewentualnie kredki, famastry.

Wykonanie

Krok 1. Na dole strony znajduje się szablon. Pobierz szablon, wydrukuj (najlepiej na żółtym papierze). Puchar można wydrukować w wersji czarno-białej, który można pokolorować lub użyć jako szablonu do odrysowania. 

Krok 2. Kartkę z pucharem złóż w miejscu łączenia się dwóch pucharów i wytnij. 

Krok 3. W środku napisz życzenia lub wydrukuj, wytnij i przyklej. 

Krok 4. Wytnij pozostałe elementy i przyklej do pucharu za pomocą kleju dwa półokrągłe uchwyty. Następnie na środku pucharu przyklej koło z numerem 1, a na dole napis „Tata”.

Krok 4. Puchar można dowolnie udekorować za pomocą kredek lub flamastrów. 

Batonik - Super tata + szablon

Prezent na Dzień Ojca musi być wyjątkowy, w końcu to Super Tata! Dlatego polecam prezent: bohatera z peleryną i słodką niespodzianką. Na odwrocie prezentu znajduje się wiadomość: „Mój tata jest wyjątkowy ponieważ…”. Zapraszam do pobrania darmowego szablonu oraz obejrzenia filmu z instrukcją. Więcej informacji ->Batonik – Super Tata.

Ciastka z galaretką z napisem

Oto przepis na kruche ciastka z galaretką, które wyglądają wyśmienicie i tak samo smakują. W ciastkach należy wykroić literki i kształt serduszek. Dzięki temu może powstać spersonalizowany napis, np. TATA. Przepis na słodką niespodziankę znajduje się -> Ciastka z galaretką z napisem.

Prezent - pędzel

Świetny pomysł na prezent dla majsterkowicza. Kolorowy pędzel z wizerunkiem zabawnej buzi. Instrukcja znajduje się -> Prezent -pędzel.

Laurka w kształce filiżanki + szablon

Laurka na Dzień Taty w kształcie filiżanki jest już od dawna na blogu, tylko w wersji na Dzień Babci. Cieszy się dużą popularnością, dlatego dostosowałam projekt na Dzień Taty. W środku można zamieścić życzenia. Na stronie jest darmowy szablon filiżanki oraz kwiatków w wersji kolorowej i czarno-białej. Więcej informacji -> Laurka w kształcie filiżanki.

Laurka w kształcie koszuli

Kolejna oryginalna laurka, tym razem w formie koszuli. Zamiast prawdziwej muszki jest kolorowy makaron kokardki. To bardzo prosta do wykonania laurka, a efekt niesamowity. Zajęcie oraz instrukcja pochodzą ze strony -> Laurka w kształcie koszuli.

Plakat

Kolejną propozycją jest bardzo oryginalny plakat. Zamieszczono zabawne życzenia, których tekst uzupełniają słodycze wraz ze słodką informacją. Zdjęcie pochodzi ze strony Pinterest.

Zobacz również

2 Odpowiedzi

Dodaj komentarz