Prezent na Dzień Ojca musi być wyjątkowy, w końcu to Super Tata! Dlatego z moim synem zrobiliśmy bohatera z peleryną i słodką niespodzianką. Na odwrocie prezentu zamieściliśmy wiadomość: „Mój tata jest wyjątkowy ponieważ…”. Dzieci mogą samodzielnie spersonalizować odpowiedź dla swojego taty, dzięki czemu prezent będzie jeszcze milszy i wyjątkowy. Zapraszam do pobrania szablonu, który znajduje się na dole strony oraz obejrzenia filmu z instrukcją. Jeśli spodobał się Wam mój film, zachęcam do subskrybowania kanału. 

Dzień Ojca obchodzony jest na całym świecie, ale w różnych dniach. W Polsce oczywiście 23 czerwca, niezmiennie od 1965 roku. Święto ma swoje korzenie w Stanach Zjednoczonych, gdzie Dzień Ojca był obchodzony po raz pierwszy, w celu uczczenia trudu opieki nad rodzinną i zasług wszystkich ojców oraz jako wyraz szacunku i wdzięczności. 

Poniżej znajdziesz szablon, który można wydrukować na białej kartce i pomalować. Polecam jednak wydrukować go na kolorowych kartach, a w szczególności pelerynkę. Najlepiej sprawdzi się nieco sztywniejsza kartka (na przykład z brystolu lub bloku technicznego).

Jako słodki prezent najlepiej wybrać ulubiony batonik lub wafelek taty. Rozmiar Snickersa, Marsa lub Grzesia jest odpowiedni do mojego szablonu.

Potrzebujesz

 1. Szablon, który znajduje się na dole strony
 2. Dowolny batonik lub wafelek
 3. Papier kolorowy lub biały
 4. Flamastry, kredki
 5. Nożyczki
 6. Przeźroczystą taśmę klejącą, ewentualnie dwustronną
 7. Klej

Jak zrobić prezent na Dzień Ojca?

 1. Pobierz i wydrukuj szablon, który znajduje się na dole strony.
 2. Wytnij wszystkie elementy szablonu, a następnie pokoloruj. 
 3. Spersonalizuj etykietę prezentu na Dzień Ojca. Dokończ zdanie: „Mój tata jest wyjątkowy ponieważ…” i przyklej za pomocą kleju z tyłu peleryny.
 4. Na pelerynie połóż słodką niespodziankę, następnie złóż górne rogi, aby peleryna otuliła wokół batonik lub wafelek. 
 5. Za pomocą taśmy klejącej przyklej do batonika pelerynę, głowę oraz napis „Super Tata”.

Prezent na Dzień Ojca jest już gotowy.

Z pewnością każdy tata, który otrzyma taki prezent, poczuje się wspaniale i wyjątkowo.

Szablon

Kliknij w szablon, aby go otworzyć w nowym oknie, skąd będzie można go zapisać lub wydrukować.

Zobacz również

2 Odpowiedzi

Dodaj komentarz