Zabawa sensoryczna – malowanie w folii bąbelkowej

56

Zabawy sensoryczne dla dzieci wspierają ich prawidłowy rozwój. Jedną z takich aktywności jest malowanie w folii bąbelkowej, które jest świetnym pomysłem na „czystą” zabawę farbami dla najmłodszych. Podczas tej aktywności farba utrzymuje się pod przykryciem, a zarazem daje dziecku doświadczenie prawdziwego nakładania i rozprowadzania farby.  

Dość często kupujemy przez internet, a produkty przychodzą zapakowane w folię bąbelkową. Taką folią lubią bawić się moje dzieci. Zarówno młodszy syn jak i starszy lubią dotykać i strzelać bąbelkami. A ja postanowiłam wykorzystać ją w inny sposób. Dzisiejsza propozycja zabawy to prawdziwy festiwal kolorów, dlatego przyciąga bardzo dużą uwagę dzieci i wzbudza pozytywną energię. Dzieci powinny rozwijać się przez dotyk, dlatego powinny bawić się jak największą ilością faktur – pozwólmy więc bawić się dzieciom folią bąbelkową.

Przygotowanie aktywności jest bardzo proste, a sprzątniecie po zabawie jeszcze łatwiejsze. Polecam tę zabawę zarówno dzieciom jak i dorosłym.

potrzebujesz

  1. Kawałka folii bąbelkowej
  2. Taśmy malarskiej
  3. Farby akrylowej (w dowolnej konsystencji)

wykonanie

  1. Kawałek folii połóż na podłodze bąbelkami od spodu.
  2. Na połowie folii zrób kropki farby.
  3. Złóż folię na pół (na wierzchu mają być wyczuwalne bąbelki)
  4. Sklej dokładnie brzegi folii za pomocą taśmy malarskiej. 

Pozostaje już tylko pozwolić dziecku malować nóżkami i rączkami.

Zabawa sensoryczna w malowanie, przy użyciu folii bąbelkowej jest aktywnością przeznaczoną nawet dla niespełna rocznych dzieci. Z pewnością zainteresuje malucha, który uczy się raczkować lub już raczkuje. Chodź starsze dzieci również chętnie będą uczestniczyły w tej kreatywnej aktywności. 

Folię bąbelkową można również przymocować do szyby, umieszczając pracę na wysokości rączek dziecka. Nam jednak najbardziej podoba się zabawa bąbelkami na podłodze, ponieważ zarówno rączkami jak i stopami dziecko może sensorycznie odczuwać nierówności powierzchni. 

Pomysłów na zabawy folią bąbelkową mam sporo, więc z pewnością nie raz ten temat pojawi się na blogu. 

Zobacz również:

Zapraszam do przeczytania o jadalnej masie sensoryczne dla najmłodszych dzieci

Zobacz również

1 Odpowiedź

Dodaj komentarz