Piasek księżycowy to najlepsza masa sensoryczne, którą mogą bawić się nawet niespełna roczne dzieci. Wykonana jest z produktów spożywczych, dzięki czemu jest bezpieczna dla maluchów, które jak wiadomo wszystko wkładają do buzi. Piasek księżycowy jest wyjątkowo delikatny, bardzo przyjemny w dotyku, a przede wszystkim dzieci go uwielbiają.

Co to jest piasek księżycowy?

Ciasto w chmurze, ciasto księżycowe lub pucholina tu tylko niektóre z nazw, którymi określa się piasek księżycowy. Można więc spotkać się z różnymi określeniami. Zwykle składa się z dwóch prostych i dostępnych w każdym domu składników, dzięki którym zrobisz jedwabiście gładką masę do zabawy.

potrzebujesz

  1. Dowolnej mąki – 8 szklanek
  2. Oleju roślinnego ewentualnie oliwki – 1 szklanka

wykonanie

Aby wykonać masę wystarczy wsypać mąkę do plastikowej miski lub pojemnika, dodać olej i wszystko razem wymieszać.

To wszystko! Masa sensoryczna jest gotowa. 🙂

Jak długo oraz jak przechowywać piasek księżycowy?

W związku z tym, że masa jest zrobiona z produktów spożywczych nie jest bardzo trwała. Ale z powodzeniem można ją przechowywać przez kilka dni w szczelnie zamkniętym pojemniku.

Jedynym minusem piasku księżycowego jest bałagan po udanej zabawie. Dziecko pewnie rozsypie masę wokół siebie oraz na sobie. Jeśli masz taką możliwość, to polecam wyjść z domu na podwórko. W domu należy postawić miskę z masą z daleka od dywanów lub innych rzecz, które trudno się czyści. Ale i w przeciwnym wypadku, nie ma co się martwić. Masa nie pozostawia plam i śladów. Ubranie z łatwością dopierzesz, a dywan dokładnie odkurzysz.

Do zabawy jadalnym piaskiem księżycowy polecam foremki, kubeczki i łyżki.

Wprawdzie jest trochę sprzątania po zabawie masą sensoryczną, natomiast dzieci ją uwielbiają i mają zajęcie na dłuższą chwilę. Zauważyłam, że zabawa masą sensoryczną działa na nie wyciszająco. Piasek księżycowy zrobiłam po raz pierwszy, gdy Mikołaj miał około roku. Aż trudno uwierzyć, że siedział i grzebał w masie ponad pół godziny, co przy jego temperamencie było ogromnym sukcesem.

Zobacz również

3 Odpowiedzi

Dodaj komentarz