Rakieta kosmiczna DIY z produktów z recyklingu została wykonana przez mojego syna, który bardzo lubi tworzyć rzeczy z pozoru już niepotrzebnych materiałów. Rakieta kosmiczna powstała przede wszystkim z plastikowej butelki, folii aluminiowej i papieru. To bardzo prosty i jednocześnie ciekawy projekt na wykorzystanie produktów z recyklingu. Jeśli szukacie więcej pomysłów na użycie surowców wtórnych polecam również statek piracki z opakowania po jajkach lub rybę

Jak zrobić rakietę kosmiczną z recyklingu?

Potrzebujesz

  1. Plastikową butelkę – małą
  2. Folię spożywczą – aluminiową
  3. Klej
  4. Nożyczki
  5. Plastelinę
  6. Bibułę gładką lub karbowaną
  7. Taśmę klejącą przeźroczystą
  8. Kolorowy papier z bloku technicznego
  9. Ewentualnie kredki, flamastry

Wykonanie

Krok 1. Folię aluminiową rozwijamy i kładziemy na nią butelkę.

Krok 2. Butelkę owijamy folią i odcinamy nadmiar folii.

Krok 3. Z kolorowego bloku technicznego wycinamy trzy takie same trójkąty i przyklejamy do butelki za pomocą taśmy klejącej. Z kolorowego papieru wycinamy kółko (okno), w którym możemy narysować astronautę i przyklejamy na środku butelki.

Krok 4. Na górze butelki umieszczamy kawałek plasteliny. 

Krok 5. Z kolorowego papieru wycinamy duże koło (około 10 cm), zaznaczamy środek koła i nacinamy, aż do środka (na zdjęciu miejsce przecięcia zaznaczone przerywaną linią).

Krok 6. Koło zwijamy w stożek i sklejamy od środka za pomocą taśmy klejącej, następie umieszczamy stożek na plastelinie i lekko dociskamy. 

Krok 7. Z czarnego papieru wycinamy dwa paski o szerokości około 2 cm, długości 7 cm oraz dwa paski o szerokości 1 cm i długości nieco większej niż szerokość butelki. 

Krok 8. Krótsze paski zwijamy w rulon i sklejamy. Następnie od spodu butelki przyklejamy taśmą klejącą. 

Krok 9. Węższe paski mocujemy za pomocą kleju na dole butelki oraz tuż pod stożkiem.

Krok 10. Z bibuły odcinamy dwa paski o szerokości około 10 cm, długości 20 cm i nacinamy jak na zdjęciu. Następnie każdy z ponacinanych pasków zwijamy w rulonik i sklejamy taśmą w miejscu, gdzie nie ma nacięć. Tak powstaną dwa ognie. 

Krok 11. Do czarnych kółek mocujemy ognie za pomocą kleju.

Krok 12. Swoją rakietę możemy dowolnie udekorować. 

 

Rakieta kosmiczna DIY z recyklingu to świetny pomysł na wykorzystanie niepotrzebnych materiałów. Jednocześnie zapewniając dziecku kreatywne zajęcie i świetną zabawę. 

Zobacz również

2 Odpowiedzi

Dodaj komentarz