Opakowania po jajkach, farby i trochę wyobraźni. Tak, oto powstał statek piracki. Możemy wykonać wielki okręt lub mały statek. Wszystko jest kwestia czasu, cierpliwości dzieci i naszej wyobraźni. Dzisiaj proponuję Wam dwie wersje statków. Najpierw zrobiliśmy mniejszy statek. Chcieliśmy stoczyć bitwę, więc powstał drugi znacznie większy. Puściliśmy wodze wyobraźni tworząc kolejne elementy okrętu. Tak, udało się zbudować z niepotrzebnych opakowań po jajkach całkiem spory statek.

Pomysłów na wykonanie poszczególnych elementów projektu było bardzo dużo. Miała powstać łódź ratunkowa, kotwica i kolejne armaty. Moi piraci byli już niecierpliwi, więc zrezygnowaliśmy z rozbudowy statku. Nie mogli się doczekać, aby rozpocząć bitwę na okręty. 

potrzebujesz

  1. Trzech opakowania po jajkach 
  2. Nożyczek i farb
  3. Czarnego markera lub pisaka
  4. Mocnego kleju do papieru (np. WIKOL)
  5. Patyczka o długości około 40 centymetrów  
  6. Małego patyczka lub wykałaczki
  7. Ewentualnie kawałka plasteliny

wykonanie

Krok 1
Weź dwa opakowania po jajkach. Z jednego odetnij pokrywkę, następnie obróć do góry nogami i przyklej do całego opakowania po jajkach.

Statek piracki

Krok 2
Dolną część opakowania przetnij tak, aby było 4 wejścia na jajka. Z trzeciego opakowania po jajkach odetnij pół pokrywki.

Statek piracki

Krok 3
Odcięty kawałek z 4 miejscami na jajka przyklej do boku elementu zrobionego w 1 kroku. Z pozostałych fragmentów opakowania po jajkach wytnij 1 zagłębienie na jajko - będzie to bocianie gniazdo. Pomaluj cały statek oraz bocianie gniazdo.

Statek piracki

Krok 4
Odciętą połowę pokrywki pomaluj i przyklej tak aby wystawała część elementu.

Statek piracki

Krok 5
Z pozostałych fragmentów opakowania po jajkach lub innego kartonu wytnij: drabinę (wymiary 2,5 – 8 cm), ster ( koło o średnicy 3,5cm; paski o długości 4,5 cm, szerokość 0,3 cm przymocowany klejem do wykałaczki), okna ( średnica 3 cm), flagę ( czaszka wycięta z papieru ksero i przyklejona). Pomaluj wszystkie elementy, następnie przymocuj do statku.

Statek piracki
Statek piracki

Krok 6
Armata została wykonana z papieru ksero. Wytnij pasek o szerokości około 5-6 cm i zwiń w rulon tak aby zmieścił się w zagłębienie opakowania po jajkach, następnie sklej. Żagiel wytnij z papieru ksero. Pomaluj pasy czerwoną farba plakatową.
Krok 7
Nożyczkami zrób otwór w pokładzie statku oraz w bocianim gnieździe. Na patyk przebij 2 żagle i bocianie gniazdo. Następnie przyklej na samej górze flagę. Kij włóż w otwór w pokładzie statku. Jeśli nie jest stabilny możesz przykleić do pokładu klejem na gorąco lub plasteliną.

Statek piracki
Statek piracki

Statek piracki z opakowania po jajkach jest już gotowy. Życzę miłej zabawy!

Zobacz również

1 Odpowiedź

Dodaj komentarz