Opaska z papieru na Boże Narodzenie to zabawne i łatwe do wykonania rękodzieło dla dzieci. Doskonale sprawdzi się na zabawę mikołajkową czy przejęcie bożenarodzeniowe w klasie lub w domu. Zrobiliśmy opaski w trzech bardzo popularnych i lubianych akcentach świątecznych, a więc Mikołaja, Elfa i Renifera. Dzieci bawią się świetnie odgrywając swoje role. Zapraszam do pobrania szablonu.

Wykonałam szablon w dwóch wersjach. Pierwszą kolorową wystarczy wydrukować, wyciąć, a następnie skleić. Drugą wersję czarno-białą można wydrukować na kolorowych kartkach lub pokolorować. Opaski będą trwalsze jeśli szablon zostanie wydrukowany na papierze technicznym lub przyklejony do kartki z bloku technicznego. Do połączenia opasek proponuję użycie zszywacza, dzięki czemu mamy pewność, że się nie rozpadną. 

Szablony są na tyle duże, że pasują na starsze dzieci. 

potrzebujesz

 1. Szablon, który pobierzesz na tej stronie
 2. Kartkę z bloku technicznego (białą lub w kolorze)
 3. Klej
 4. Nożyczki
 5. Zszywacz
 6. Marker
 7. Ewentualnie kredki lub papier kolorowy

wykonanie

 1. Gotowy szablon znajdziesz na dole strony. Pobierz go, a następnie wydrukuj i wytnij. Aby opaska dobrze się trzymała i była stabilna, wydrukuj ją na kartce z bloku technicznego. Możesz również wydrukowany szablon, a następnie przykleić do kawałka tektury lub kartki z bloku technicznego.
 2. Jeżeli używasz czarno-białego szablonu, pokoloruj go przed wycięciem.
 3. W kolejnym kroku sklej poszczególne elementy (użyłam kleju WIKOL).
 4. Na koniec dopasuj rozmiar opaski do głowy dziecka i zepnij zszywaczem. 

szablony

Kliknij w obrazek, aby pobrać szablon w formacie pdf.

Życzę udanej i wesołej zabawy mikołajkowej. 

Zobacz również

Dodaj komentarz