Kilka pomysłów na prace plastyczne na Dzień Pluszowego Misia. Znajdziesz tutaj zajęcia odpowiednie dla dzieci w każdym wieku i na różnym poziomie umiejętności. 25 listopad 2002 roku, to właśnie od tego dnia obchodzimy święto pluszowego misa. Nic dziwnego, że z każdym rokiem święto zyskuje coraz większą popularność. Mimo ogromnego wyboru zabawek to waśnie pluszowy miś jest ukocha zabawką i najczęściej noszone przez dzieci. W tym bardzo miłym dniu warto uczcić święto misia, wykonując ciekawą pracę plastyczną. Mam nadzieję, że wśród mich propozycji znajdziecie pomysł na wykonanie pracy z okazji Dnia Pluszowego Misia. Zapraszam do obejrzenia filmów. 

Krótka historia pluszowego misia

Pierwszą lub jedną z pierwszych zabawek, jaką otrzymuje dziecko, jest zwykle pluszowy miś. Niektórzy z nas nadal mają misia z dzieciństwa. Aby zrozumieć historię Dnia Pluszowego Misia, musimy cofnąć czas do czegoś, co wydarzyło się ponad 100 lat temu. 

W 1902 roku amerykański prezydent Theodore Roosevelt podczas polowania odmówił strzelenia do niedźwiadka. Informacja ta trafiła do wiadomości ogólnokrajowych, która została uwieczniona
przez Clifforda Berrymana na ilustracji opublikowanej przez „The Washington Post” 16 listopada 1902 roku.

Morris Michtom, właściciel sklepu w Nowym Jorku, zainspirował się opublikowaną kreskówką i postanowił stworzyć nową zabawkę. Następnie wysłał list do Prezydenta, prosząc pana Roosevelta, czy nowa zabawka mogłaby nazywać się “Teddy Bear” tłum. „Miś”

Od tego czasu widzieliśmy słynne pluszowe misie takie jak Paddington czy Kubuś Puchatek. 

Od 2002 roku składamy hołd tej niesamowitej zabawce z dzieciństwa, która przetrwała próbę czasu. Bez względu na to jakie nowe zabawki pojawiają się na rynku, pluszowy miś wciąż jest najbardziej popularną zabawką.  

Jak złożyć misia origami?

Potrzebujesz

 1. Papier w rozmiarze 7,5 cm na 7,5 cm
 2. Flamastry lub pisak

Wykonanie

Składając misia, użyłam kolorowego papieru w kształcie kwadratu o bokach 7,5 cm. Misie wychodzą małe tak, aby zmieściły się na palce. 

Aby złożyć misia przygotuj papier i flamastry. Postępuj zgodni z instrukcją zamieszczoną na filmie. Na koniec flamastrem lub pisakiem namaluj oczy i buzię. 

Jak zrobić misia z pasków?

Potrzebujesz

 1. Papier w kolorze brązowym 
 2. Kawałek papieru w kolorze innym niż brązowy
 3. Ołówek
 4. Nożyczki
 5. Klej
 6. Pisaka lub kredki
 7. Mały kubeczek do odrysowania kształtu
 8. Duże poruszające się oczy – 2 sztuki

Wykonanie

Brązowy papier potnij na paski o szerokości około 1 cm. Weź papier w dowolnym kolorze, na środku wysmaruj klejem duże kółko, przyklejaj do niego pocięte paski. Następnie przyklej poruszające się oczy lub namaluj. Weź kawałek papieru w dowolnym kolorze, przyłóż do niego mały kubeczek i odrysuj ołówkiem kształt, wytnij. Przyklej kółko w miejscu buzi misia, następnie flamastrem lub kredką narysuj nos i buzię. Na koniec narysuj uszy. 

Jak zrobić misia z papieru?

Potrzebujesz

 1. Szablon – kliknij w zdjęcie, aby pobrać szablon w formacie pdf
 2. Brązowy papier techniczny A4 (do wydrukowania szablonu)
 3. Klej
 4. Flamastry
 5. Nożyczki
 6. Małe poruszające się oczy – 2 sztuki

Wykonanie

Pobierz szablon, a następnie wydrukuj na brązowej kartce papieru i wytnij. Jeżeli używasz czarno-białego szablonu, pokoloruj go, a następnie wytnij. 

Złóż misia zgodnie z instrukcją zamieszczoną na filmie. 

Jak narysować misia farbą i widelcem?

Potrzebujesz

 1. Farby w kolorze brązowym (wodnej lub plakatowej rozrobionej z wodą)
 2. Papier ksero A4
 3. Widelec metalowy lub plastikowy (misi być płaski od spodu)
 4. Pisaka lub kredkę w kolorze czarnym
 5. Mały kubek do odrysowania kółka
 6. Ołówek
 7. Nożyczki
 8. Duże poruszające się oczy – 2 sztuki

Wykonanie

Jeśli masz farbę plakatową dolej do niej niewielką ilość wody, tak aby była płynna. Jeżeli używasz farby wodnej zrób na kartce papieru kilka kółek. 

Za pomocą widelca rozprowadź farbę na kartce, tworząc okrągły kształt. Jeśli używasz farby plakatowej, namocz widelec w farbie i rozprowadzaj po kartce.

Przyklej ruchome oczy. Na kartce papieru przyłóż mały kubek i odrysuj kółko, następnie wytnij. Przyklej kółko tak aby tworzyło buzię misia. Czarnym flamastrem narysuj nos i buzię. 

Na koniec flamastrem narysuj uszy.

Uwaga! Do pracy można użyć plastikowego widelca, natomiast należy zwrócić uwagę, aby od spodu był płaski (bez wgłębienia). 

Jak zrobić maskę misia?

Potrzebujesz

 1. Farby w kolorze brązowym
 2. Talerzyk papierowy
 3. Nożyczki
 4. Taśmy klejącej lub dwustronnej
 5. Patyczka o długości około 15-20 cm 

Wykonanie

Z papierowego talerzyka wytnij kółko tak, aby zostało tylko obramowanie. Weź wycięty środek talerzyka, połóż na nim mały kubeczek, odrysuj dwa kółka i wytnij. Za pomocą taśmy klejącej lub dwustronnej przyklej kółka do obramowania talerzyka tak, aby tworzyły uszy misia. Następnie brązową farbą pomaluj całą maskę . Po wyschnięciu farby, za pomocą taśmy klejącej lub dwustronnej przyklej patyczek na dole maski (z białej strony).

 

Jeśli spodobały się Wam moje filmy, zachęcam do subskrybowania kanału. Dzięki temu wspieracie moją pracę.

Zobacz również

Dodaj komentarz