Prace plastyczne na święto narodowe dla dzieci. Z okazji zbliżającego się 11 Listopada mam dla Was kilka propozycji do wykonania o różnym stopniu trudności. Bardzo prosty do zrobienia kotylion z pomponów, orzeł z dłoni, orzeł wyklejony z kółek oraz flagę wykonaną z rolki po papierze toaletowym. Temat świąt narodowych jest trudny do zrozumienia dla dzieci, w szczególności tych najmłodszych. Stąd moja propozycja na przedstawienie tematu w postaci wykonania ciekawych prac plastycznych. Zapraszam do obejrzenia filmów. 

Jak zrobić kotylion z pomponów?

Potrzebujesz

 1. Papier w kolorze czerwonym i białym
 2. Pompony białe i czerwone
 3. Ołówek
 4. Nożyki
 5. Klej
 6. Miseczkę do obrysowania kółka
 7. Dodatkowo agrafkę i taśmę klejącą

Wykonanie

Za pomocą małej miseczki odrysuj na białej i czerwonej kartce kółko. Czerwone kółko złóż na pół i odetnij w miejscu zgięcia. Połowę czerwonego koła przyklej do białego. Całe kółko posmaruj klejem i przyklej pompony zgodnie z kolorem na kółku.

Wytnij dwa paski w kolorze czerwonym i białym o długości około 15-20 cm i szerokości 1,5 cm. Na dole każdego prostokąta wytnij trójkąt, tak jak na zdjęciu. Przyklej prostokąty do kotylionu za pomocą kleju.

Do kotylionu można przymocować agrafkę za pomocą taśmy klejącej.

Jak zrobić orła z dłoni?

Potrzebujesz

 1. Papier w kolorze czerwonym, białym i żółtym
 2. Ołówek
 3. Nożyczki
 4. Klej
 5. Pisaka lub kredkę w kolorze czarnym

Wykonanie

Na białej kartce połóż dłoń, odrysuj ją za pomocą ołówka i wytnij. Powtórz czynność i wykonaj jeszcze dwie takie dłonie. Przyklej dłonie na czerwonej kartce za pomocą kleju. Zwróć uwagę w jaki sposób są przyklejone. Dwie dłonie tworzą skrzydła, trzecia nogi i ogon. Na koniec narysuj małe kółko lub odrysuj na przykład od taśmy klejącej, wytnij. Przyklej kółko tak, aby tworzyło głowę orła. Na żółtej kartce narysuj koronę, wytnij i przyklej na głowie orła. Na koniec flamastrem lub kredką narysuj oczy i dziób.

Jak zrobić orła z kółek?

Potrzebujesz

 1. Papier w kolorze czerwonym w formacie A3, białym i żółtym
 2. Ołówek
 3. Nożyczki
 4. Klej
 5. Pisaka lub kredkę w kolorze czarnym
 6. Naczynia różnej wielkości do odrysowania kółek np. kubeczki

Wykonanie

Na białej kartce Odrysuj kółka w trzech różnych wielkościach. Trzy duże o średnicy około 6 cm, trzynaście średnich o średnicy około 5 cm i 6 małych kółek o średnicy 3 cm. Złóż kółka zgodnie ze wzorem na zdjęciu i przyklej do czerwonej kartki. 

Jak zrobić flagę z rolek po papierze toaletowym?

Potrzebujesz

 1. Dwóch rolek po papierze toaletowym
 2. Czerwoną i białą farbę
 3. Pędzelek
 4. Klej lub taśmę dwustronną
 5. Plastikowego patyczka, słomki lub patyczka do szaszłyków

Wykonanie

Rolki po papierze toaletowym pomaluj za pomocą farby, jedną na kolor biały, drugą na czerwony. Po wyschnięciu farby sklej dwie rolki ze sobą za pomocą kleju lub taśmy dwustronnej. Patyczkiem plastikowym, rurką lub patyczkiem do szaszłyków przebij czerwoną rolkę papieru, a następnie białą, tak jak na zdjęciu. 

Jeśli spodobał się Wam mój film, zachęcam do subskrybowania kanału. Dzięki temu wspieracie moją pracę.

Zobacz również

1 Odpowiedź

Dodaj komentarz