Zabawy sensoryczne, a dokładnie trasa bąbelkowa to kreatywne i bardzo proste do wykonania zajecie dla dzieci. Idealne podczas jesiennych, deszczowych dni. Dodatkowo bardzo lubiane przez dzieci w rożnym wieku, nawet tych najmłodszych dopiero raczkujących. Przygotowanie zabawy zajmie dosłownie krótką chwilę. Wystarczy przykleić folię bąbelkową i pozwolić dzieciom biegać, skakać i czołgać się. Mam dla Was kilka propozycji na zabawy z wykorzystaniem folii bąbelkowej. 

Potrzebujesz

  1. Folię bąbelkową
  2. Taśmę malarską

Zabawy sensoryczne - trasa bąbelkowa - wykonanie

Połóż folię bąbelkową na podłodze i przyklei taśmą malarską. Możesz zrobić jeden długi pas lub przykleić kawałki folii z przerwami i zrobić trasę do skakania.

Miałam dwa rodzaje folii bąbelkowej- różnej wielkości, dzięki czemu trasa była bardziej urozmaicona.

Uwaga! Używając taśmy malarskiej na podłodze (szczególnie drewnianej) zachowaj ostrożność. Taśma czasami może uszkodzić podłogę zwłaszcza, gdy jest pozostawiona na dłużej.

Zabawy sensoryczne - kilka propozycji na urozmaicenie

Oprócz zwykłego biegania po folii bąbelkowej, zabawę można urozmaicić. O to kilka ciekawych i jakże prostych  propozycji.

  • Jeśli w zabawie uczestniczy więcej niż jedno dziecko możemy wykonać dwa tory i zorganizować zawody. Kto pierwszy pokona trasę bąbelkową wygrywa. Kolejne wyzwanie dla dzieci: kto pierwszy wystrzela więcej lub wszystkie bąbelki na swojej trasie wygrywa.
  • Gdy dziecko zmęczy się bieganiem trasę możemy zamienić w tor dla autek. Wystarczy kilka samochodów w dowolnej wielkości. Dodatkowo na taśmie malarskiej można zaznaczyć START i META. Mojemu synowi bardzo spodobała się wyboista droga dla samochodów.

To była łatwa i niedroga aktywność dla dzieci. Nawet w deszczowy dzień mój syn mógł wyładować nadmiar swojej energii. Na pewno jeszcze nie raz zrobimy ścieżkę sensoryczną. 

Mój syn bardzo lubi zabawy sensoryczne. Koniecznie zobaczcie: malowanie w folii bąbelkowej.

Zobacz również

2 Odpowiedzi
  1. Zabawy sensoryczne maja za zadanie dostarczac roznorodnych bodzcow do rozwoju zmyslow malucha i poszerzac swiat jego doznan. Nie potrzeba do nich skomplikowanych zabawek, mozna wykorzystac przedmioty codziennego uzytku i produkty spozywcze, ktore znajda sie w kazdym domu.

Dodaj komentarz