Zabawa dla całej rodziny w parku rozrywki Zatorland

39

Park Rozrywki Zatorland to ciekawe miejsce na spędzenie czasu z dziećmi. Do zwiedzania są trzy tematyczne parki: Park Ruchomych Dinozaurów, Owadów oraz Park Mitologii. Miejscem atrakcyjnym dla dzieci w wieku przedszkolnym lub wczesnoszkolnym jest Lunapark i plac zabaw w kształcie owada. W samym parku nie brakuje również miejsc, gdzie można wygodnie odpocząć w otoczeniu zieleni. Polecam odwiedzenie Parku Rozrywki Zatorland, ponieważ jest to interesująca, edukacyjna wycieczka zarówno dla dzieci jak i dorosłych. 

Zatorland to ciekawą alternatywą dla rodzin z mniejszymi dziećmi zamiast Energylandii. Park zdecydowanie bardziej jest przyjazny rodzinom. Przede wszystkim jest to miejsce mniej zatłoczone, spokojniejsze, a atrakcji również nie brakuje. Będąc nawet z małym dzieckiem jesteśmy w stanie skorzystać ze wszystkich oferowanych atrakcji bez stania w ogromnych kolejkach. 

Zatorland to już kolejny odwiedzony przez nas park dinozaurów. Znacznie różni się od opisywanego przeze mnie Parku Dinozaurów w Krasiejowie, o którym możecie przeczytać tutaj

Z pewnością obydwa parki są bardzo ciekawe i warte odwiedzenia. 

Lunapark

Zwiedzanie polecam zacząć od Lunaparku. W szczególności, jeśli przyjedziecie na otwarcie parku. Wszystkie urządzenia są dostępne bez kolejek. Część urządzeń jest nowych, a reszta lata młodości ma już za sobą. Przed przyjazdem spotkałam się z kilkoma negatywnymi opiniami o obsłudze Lunaparku. Przyznam, że byliśmy jednymi z pierwszych osób, wszystkie urządzenia były dostępne, a obsługa miła, więc nic negatywnego nie mogę napisać.
W Lunaparku na pewno dzieci znajdą wiele ciekawych atrakcji. Porównując z Energylandią z pewnością nie jest to tak olbrzymi teren, a urządzenia są mniej zróżnicowane. W mojej ocenie jednak mniejsze dzieci znacznie więcej skorzystają z Lunaparku w Zatorlandzie i do tego bez stania w gigantycznych kolejkach. Nawet mój 1,5 roczny syn świetnie bawił się w tym miejscu.

Dodatkowo na terenie Lunaparku jest punkt gastronomiczny, WC oraz kino.

Park Ruchomych Dinozaurów

Park usytuowany jest w lesie, dzięki czemu nawet w upalny dzień można ochłodzić się, a piękne okazy roślin dodatkowo uatrakcyjniają zwiedzanie. Cała ścieżka edukacyjna jest przejezdna dla wózków i przebycie jej nie sprawia problemów. Na trasie są ławeczki gdzie można odpocząć.
Będąc w parku miałam wrażanie, że przeniosłam się do filmu Jurassic Park. Poruszające się dinozaury rozmieszczone są na gęsto zalesionym terenie, a ścieżki prowadzą przez mokradła. Dodatkowo odgłosy ryczących dinozaurów i otaczająca mgła świetnie oddają tematykę parku. Ogromne wrażenie robi największy na świecie ruchomy dinozaur – Argentynozaur, który ma ponad 35 metrów długości. Przechodząc pod nim uważajcie, aby nie zostać oblanym (dinozaur załatwia swoje potrzeby ;)). Pod koniec trasy znajduje się muzeum szkieletów i skamieniałości. W parku jest ponad 100 różnych dinozaurów, z czego większość porusza się i wydaje dźwięki, więc naprawdę jest co oglądać.

Park Motologii

Znaczna część tego parku to duży akwen wodny, w którym pływają ryby, które dzieci mogą karmić. Przy wejściu można kupić pokarm. Polecam w tym miejscu odpocząć. Pośród drzew rozmieszczone są wygodne kanapy oraz licznie hamaki. W centralnym punkcie parku jest plac zabaw, przy którym znajdują się miejsce na odpoczynek z widokiem na bawiące się dzieci. Dodatkowo w bliskiej okolicy jest punkt gastronomiczny, gdzie można coś zjeść. Dla dzieci powyżej 130 cm wzrostu jest dostępny park linowy. Na ścieżkach rozmieszczone są posągi mitologiczne. Niektóre z nich poruszają się, wydają dźwięki lub opowiadają historie. Większość posągów rozmieszczona jest w wodzie, które możemy zobaczyć z bliska płynąc statkiem. Czas trwania przejażdżki to około 15 minut (koszt to 5 zł za osobę, płatne w budce przy wejściu na statek).

W parku znajduje się również średniej jakości kino 360 stopni oraz niewielki labirynt z tuj.

Park owadów

Kolejną atrakcją jest Park Owadów. Niezbyt długa, ale ciekawa ścieżka, na której rozmieszczone są owady w gigantycznych rozmiarach. Dodatkowo przy lesie ukryte są grzyby giganty. W tym miejscu znajduje się dom postawiony do góry nogami. Koniecznie zostańcie na placu zabaw w kształcie owada, gdzie dzieci mogą poszaleć wspinając się i przeciskając krętymi tunelami.

Z pobytu w parku byliśmy bardzo zadowoleni i chcielibyśmy tam jeszcze pojechać. Możliwe jest zwiedzanie parku nocą, co wydaje się bardzo atrakcyjne.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z parku i pisania komentarzy. 

Zobacz również

Galeria zdjęć z Zatorlandu

Zatorland - przydatne informacje

Dojazd
Przydatne linki

Zatorland znajduje się w Zatorze zlokalizowanym między Krakowem, a Wadowicami. Przed wejściem do parku znajduje się duży parking dodatkowo płatny 5 zł. Część osób parkowała przy ulicy idącej wzdłuż muru parku.

> 

Oficjalna strona parku: Zatorland.pl

Informacje o parku na: parkmania.pl

Informacje o parku na: tripadvisor.com

 

Zobacz również

Dodaj komentarz