Największy w Polsce park dinozaurów – Krasiejów

15

Każdy fan dinozaurów musi przyjechać do Krasiejowa, gdzie znajduje się największy park dinozaurów – Jurapark. Ogromny teren z prawie 200 dinozaurami, parkiem rozrywki dla dzieci w różnym wieku, bardzo dużym placem zabaw, tunelem czasu i wieloma innych atrakcjami. Park dinozaurów to ciekawa, edukacyjna wycieczka zarówno dla dzieci jak i dorosłych. W samym parku jest mnóstwo atrakcji, które są w cenie biletu. Niewątpliwie najlepszą rekomendacją atrakcyjności wycieczki jest fakt, że byliśmy tam wielokrotnie i z pewnością jeszcze wrócimy. 

Park dinozaurów w Krasiejowie - Apatosaurus
Park dinozaurów w Krasiejowie - Apatosaurus

tunel czasu

Wchodząc do Parku warto zacząć zwiedzanie od tunelu czasu. Po lewej stronie od wejścia widać przystanek z którego odjeżdża kolejka. Wjeżdżając do tunelu czasu należy założyć okulary 3D. Podczas podróży oglądamy miliardy lat powstawania wszechświata. Dodatkowe efekty 3D i realistyczne dźwięki uatrakcyjniają historię powstania Ziemi. Warto podkreślić, że w tunelu jest ciemno, a dochodzące dźwięki sa głośne. Do tego wyświetlane obrazy dość realistyczne. Dlatego odradzam wchodzenia do tunelu z bardzo małymi dziećmi, które boją się takich miejsc. W trakcie wycieczki nie ma możliwości wyjścia z pociągu. 

ścieżka dydaktyczna

Kolejną atrakcją jest ścieżka dydaktyczna. W naszej ocenie jest to najciekawsza część parku. Trasa ma aż 1500 metrów, a czas przejścia wynosi około 2 godzin. W  związku z tym warto wziąć ze sobą prowiant. Po drodze rozmieszczone są ławeczki, gdzie można chwilę odpocząć i coś zjeść. Trasę jest świetnie przygotowana, dlatego spokojnie możemy pokonać ją wózkiem. Większość odcinków ścieżki dydaktycznej jest  zadaszona, dzięki czemu w czasie upałów możemy schronić się przed słońcem. Największym zaskoczeniem jest liczba dinozaurów występująca w Juraparku. Znajdziemy tam około 200 okazów, które są naturalnej wielkości. Bez wątpienia największy zachwyt wzbudzają duże dinozaury. Na ścieżce dydaktycznej znajduje się pawilon Paleontologiczny. Po przez szklaną podłogę zobaczymy w nim prawdziwe wykopaliska kości dinozaurów.

Park dinozaurów - ścieżka dydaktyczna - stado dinozaurów
Park dinozaurów w Krasiejowie - Utahraptor
Park dinozaurów - Triceratops
Park dinozaurów w Krasiejowie - ścieżka dydaktyczna
Park dinozaurów - ścieżka dydaktyczna – groźne dinozaury

Gastronomia

Kończąc ścieżkę dydaktyczną proponuję zejść do punktu gastronomicznego na przerwę. Można tam zjeść lody lub obiad. W barach jedzenie jest na wagę, tzn. sami sobie nakładamy porcję i na końcu płacimy. Przyznam, że będąc tam kilkakrotnie trafiliśmy na lepsze i gorsze posiłki.

Oceanarium

Następnie proponuję udać się do prehistorycznego Oceanarium. W budynku należy założyć okulary 3D. Na całej trasie panuje półmrok. Zwiedzając Oceanarium zobaczymy podwodne życie prehistorycznych zwierząt. Ogromne wrażenie robią dinozaury, które nagle podpływają, po czym znikają w głębinach. Podczas zwiedzania Oceanarium nie możesz przegapić wejścia do Batyskafu. Polecam tą atrakcję wszystkim odważnym. Po zamknięciu drzwi, rusza się podłoga, pękają szyby i tryska woda. Batyskaf wywołuje ogromne emocje i pozostawia ciarki na skórze. Podobne przeżycia doświadczysz na końcu tej trasy, strzeż się rekina :). 

Uwaga! Wszystko jest dość realistyczne, dlatego cześć małych dzieci boi się i wychodzi z Oceanarium z płaczem. Dla całej reszty jest to niesamowita atrakcja. Pierwszy raz byliśmy w Oceanarium, gdy Michał miał 3 lata. Większą część trasy zwiedzał na rękach, ale wszystko zobaczył z ogromnym zainteresowaniem, bez płaczu czy paniki. Zróbcie wszystko, aby nie przegapić tego miejsca.

Park rozrywki

Park rozrywki zlokalizowany jest w dwóch miejscach. 

Przy akwenie wodnym znajdują się: duża karuzela łańcuchowa, statek piracki i mała kolejka górska.

W drugiej części parku są dmuchane zjeżdżalnie i trampoliny. Na wszystkie dzieci, które skończyły 3 lata, czeka szereg atrakcji: karuzela łańcuchowa, karuzela z samolocikami, mała kolejka szynowa, basen z kulkami i wiele innych. 

Plac zabaw w Krasiejowie – samolot
Plac zabaw w Krasiejowie - ciuchciaPark dinozaurów - p
Plac zabaw w Krasiejowie - trampoliny
Plac zabaw w Krasiejowie - zjeżdżalniaPark dinozaurów - p

Pozostałe atrakcje

Miłym miejsce na odpoczynek jest plaża. W upalny dzień zachęcam do zabrania ze sobą ręczników i kąpielówek. Zejście do wody jest łagodne więc spokojnie mogą kąpać się dzieci. 

Z pewnością nie ominiecie ogromnego placu zabaw z licznymi pajęczymi sieciami, huśtawkami i ściankami wspinaczkowymi. Nie sposób przegapić 12 metrowej wieży, z której można zjechać rurami. 

Małpi Gaj to kolejne miejsce na szaleństwa dla dzieci. Zlokalizowany jest między drzewami, gdzie przechodzimy przez liczne kładki, tunele i domki. Z pewnością warto tu zajrzeć!

Kino 5D gdzie  można obejrzeć trójwymiarowe filmy z dodatkowymi efektami: dźwięku, ruchu, dotyku i zapachu. Niestety jest to jedna z atrakcji, na którą zabrakło nam czasu. W związku z czym, jest to obowiązkowy punkt do odwiedzenia, przy kolejnej wizycie w Krasiejowie. 

Miejscem dodatkowo płatnym dla zwiedzających jest Park Nauki i Ewolucji Człowieka. Niestety jeszcze tam nie byliśmy. Podczas jednodniowej wizyty zabrakło nam czasu i siły na wejście do tej części. Z pewnością jest to kolejny powód, dla którego musimy wybrać się ponownie do Krasiejowa. 

Plaża w Krasiejowie
park rozrywki w KrasiejowieParkPark dinozaurów - p

Park dinozaurów - lokalizacja

Dojazd
Godziny otwarcia
Przydatne linki

Jurapark znajduje się w Krasiejowie koło Opola. Jadąc z Wrocławia, tuż za Opolem zobaczycie tabliczki Juraparku. Przed wejściem do parku znajduje się duży, darmowy parking.

 

Poniedziałek09:00 – 18:00
Wtorek09:00 – 18:00
Środa09:00 – 18:00
Czwartek09:00 – 18:00
Piątek09:00 – 18:00
Sobota10:00 – 19:00
Niedziela10:00 – 19:00


Nie chcę Was wprowadzać w błąd, dlatego proszę upewnijcie się co do godzin otwarcia. Podane przeze mnie godziny były aktualne w dniu pisania tego posta.

 

Zobacz również

Dodaj komentarz