Czas start! Zabawa na każdą pogodę – wyścig balonów

15

Wyścig balonów to świetna zabawa zarówno w domu jak i w ogrodzie. Z pewnością spodoba się dzieciom w różnym wieku i zajmie ich na dłuższą chwilę. Doskonale sprawdzi się podczas przyjęcia dla dzieci. Materiały potrzebne do zrobienia wyścigu są bardzo proste i z pewnością większość masz w domu bądź znajdziesz w najbliższym sklepie.

potrzebujesz

  1. Długiego sznurka
  2. Słomki
  3. Mocnej taśmy klejącej – może być taśma do pakowania
  4. Balonów
  5. Mocnych klamerek

wykonanie

Przetnij słomkę na pół. Nawlecz pierwszą słomkę na sznurek. Weź swój sznurek i znajdź dwa punkty w ogrodzie lub w domu. Przywiąż sznurek z dwóch stron tak, aby sznurek był napięty. Im większe pochylenie sznurka tym będzie szybszy wyścig. Zwiąż drugi sznurek ze słomką obok pierwszego, aby mogły się ścigać balony nie dotykając siebie. Możesz do tego wykorzystać krzesło. Wtedy potrzebujesz zawiązać sznurek z jednej strony, obwinąć krzesło i zawiązać w tym samym miejscu drugi koniec sznurka. Teraz napompuj balony i zaciśnij klamerką bądź przytrzymaj. Przyklej balon do każdej ze słomek tak aby słomka mogła swobodnie poruszać się po sznurku.
Świetna zabawa gwarantowana, więc czas zacząć wyścig! Dwie osoby trzymają klamerki z balonem na tej samej wysokości i w tym samym czasie puszczają klamerkę. Obserwuj jak balony poruszają się po linii. Wygrywa balon, który pojedzie dalej.

Czas start! Wyścig balonów rozpoczęty. Miłej zabawy 🙂

 

Zobacz również

Dodaj komentarz