Samolot z papieru – ptak to hit internetu, ma mnóstwo filmów i wyświetleń na YouTube. Postanowiłam sprawdzić, czy rzeczywiście lata jak ptak. Konstrukcja samolotu jest prosta, a wygląd oryginalny. Składanie jest na tyle łatwe, że poradzą sobie nawet dzieci w wieku przedszkolnym. Zapraszam do obejrzenia filmu oraz przeczytania mojej opinii o samolocie. 

Jak lata samolot - ptak?

Samolot puszczony z dużej wysokości, szybuje pięknie jak ptak. Każdy może to sprawdzić na wielu kanałach YouTube, bowiem konstrukcja ta jest znana od lat. My testowaliśmy samoloty przez ponad trzy dni. Do zbudowania samolotu użyłam papieru do drukarki oraz bloku technicznego. Samoloty puszczaliśmy wraz z synem, z różnych wysokości i przy różnym wietrze (nawet jadąc na rolkach). Nie udało nam się jedynie wdrapać na żaden wieżowiec :).

Nasze modele niestety nie latały jak u innych. Trudno było uchwycić moment, w którym samolot unosi się jak na załączonym przeze mnie filmie. Niestety, ale większość prób kończyła się kompletnym niepowodzeniem. Samolot od razu spadał w dół i nie odlatywał nawet na metr. Choć muszę przyznać, że najlepiej latał ten najprostszy, złożony z papieru do drukarki. 

W mojej ocenie samolot-ptak jest bardziej latawcem, który puszczony z wieżowca ma szansę poszybować pod wpływem wiatru. 

Nasze samolotu latały tylko na kilka metrów, ale zabawa i tak była całkiem niezła. Mam nadzieję, że mimo wszystko wypróbujecie go sami. Proszę napiszcie w komentarzach, czy wasze konstrukcje były udane. 

Potrzebujesz

  1. Kartkę papieru w formacie A4 lub nieco mniejszą
  2. Dwustonną taśmę klejącą lub klej do papieru 

Jak zrobić samolot z papieru?

  1. Róg kartki A4 przyłóż do dłuższej części kartki, tak aby powstał trójką, dociśnij i odetnij pozostały prostokąt.
  2. Rozłóż kartkę, róg równoległy do zgięcia kartki należy dołożyć do środka i docisnąć.
  3. Czynność powtarzamy, aż dotrzemy do środka kartki.
  4. Dwa rogi złożonego paska łączymy na zakładkę, a miejsce łączenia sklejamy taśmą dwustronna lub klejem.
  5. W miejsce łączenia przyklejamy kawałek prostokąta.

Zobacz również

Dodaj komentarz