Park dinozaurów w Szklarskiej Porębie

29

Będąc w okolicach Szklarskiej Poręby warto wstąpić do Dinoparku. Główną atrakcją jest ścieżka edukacyjna z dinozaurami, które są naturalnej wielkości. Prócz dinozaurów jest jeszcze kilka innych atrakcji tj. kino 6D, płukanie złota czy park linowy. Na zwiedzanie parku należy przeznaczyć około 3 godzin. Park dinozaurów w Szklarskiej Porębie w szczególności polecam rodzinom z dziećmi w wieku przedszkolnym.

Park dinozaurów w Szklarskiej Porębie

Dinopark jest zdecydowanie mniejszy niż opisany przeze mnie Park dinozaurów w Krasiejowie. Natomiast będąc na urlopie w Szklarskiej Porębie lub okolicy warto odwiedzić to miejsce. Dużą zaletą parku dinozaurów jest lokalizacja w lesie. Dzięki czemu nawet w upalny dzień jest chłodno i sam spacer po parku jest przyjemny. Więkość atrakcji przeznaczona jest dla dzieci przedszkolnych, w mojej ocenie maksymalnie do 9 lat. Sądzę, że starsze dzieci mogą się tam nudzić. 

Atrakcje Dinoparku

Wchodząc do Parku pierwszą napotkaną atrakcją jest kino 6D. Podczas seansu należy założyć okulary 3D. Poruszające się i wibrujące fotele, tryskająca woda, wiatr lub padający śnieg z pewnością uatrakcyjniają seans filmowy. W związku z dość realistycznymi scenami i dodatkowymi efektami, część dzieci może bać się i płakać. Dlatego do kina mogą wejść dzieci od 5 latu. Najlepiej ocenić indywidualnie czy dziecko może tam wejść.

Największą atrakcją parku dinozaurów jest wspomniana już wcześniej ścieżka edukacyjna. Idąc leśną alejką zobaczymy pośród drzew i skał dinozaury naturalnej wielkości. Po drodze rozmieszczone są ławeczki, gdzie można odpocząć. 

Park linowy „Małpi Gaj” to trasa o długości 100 metrów, na której dzieci przechodzą przez liczne kładki i domki. Wszytko położone jest na wysokości od 0,7 do 3 metrów. Idealne miejsce dla odważnych dzieci, które potrzebują trochę ruchu. 

Po przejściu ścieżki edukacyjnej mamy do dyspozycji plac zabaw, dmuchańce, kolejkę Flinstonów oraz bardzo dużą piaskownicę z zakopanym szkieletem T-Rexa.  

Atrakcje płatne

Większość atrakcji jest w cenie biletu, ale nie wszystkie. Miejscem dodatkowo płatnym jest Strzelnica paintball. Za 25 strzałów musimy zapłacić 10 zł.

Park dinozaurów w Szklarskiej Porębie
Park dinozaurów w Szklarskiej Porębie

Kolejną dodatkowo płatną atrakcją jest Foto galeria 3D. Koszt okularów wynosi 3,50 zł za sztukę. 

Dodatkowe informacje

  • Na terenie obiektu znajduje się bistro, kawiarnia oraz sklep z pamiątkami (otwarty tylko o pełnych godzinach). 
  • W kasie przed wejściem do parku nie można płacić kartą.
  • Większość ścieżek jest niewygodna do prowadzenia wózka z małymi kółkami. Droga jest usypana z kamyczków i odcinakami nierówna. 
Park dinozaurów w Szklarskiej Porębie

Park dinozaurów - lokalizacja

Dojazd
Godziny otwarcia
Przydatne linki

Dinopark znajduje się w Szklarskiej Porębie. Bezpłatny parking, oddalony jest od wejścia około 300 metrów. 

Można również dojechać z centrum Szklarskiej Poręby Dinobusem, który odjeżdza co pół godziny. Binobus jest dodatkowo płatny. Warto spradzić na stronie Dinoparku (w zakładce dostępne atrakcje) czy bus w danym dniu przewozi pasażerów. 

 

Poniedziałek10:00 – 18:00
Wtorek10:00 – 18:00
Środa10:00 – 18:00
Czwartek10:00 – 18:00
Piątek10:00 – 18:00
Sobota10:00 – 19:00
Niedziela10:00 – 19:00

 

Nie chcę Was wprowadzać w błąd, dlatego proszę upewnijcie się co do godzin otwarcia. Podane przeze mnie godziny były aktualne w dniu pisania tego posta.

 

Zobacz również

Dodaj komentarz