Dzieci uwielbiają bańki mydlane. Puszczanie baniek, patrzenie jak unoszą się w powietrzu oraz ich łapanie sprawia wiele frajdy. Myślę, że dla dorosłych to również sama przyjemność i wspomnienie z dzieciństwa. Dzisiaj proponuję trochę inną wersję zabawy. Mianowicie wykonanie obrazu, który został namalowany kolorowymi bańkami mydlanymi. Przyznam, że efekt końcowy mile mnie zaskoczył. Obraz jest ciekawy, oryginalny i bardzo kolorowy. Pracę wykonaliśmy już kilka miesięcy temu, a kolory wciąż pozostały bez zmian. Serdecznie polecam!

Bańki mydlane możesz kupić gotowe w sklepie lub zrobić samodzielnie. Poniżej znajdziesz przepis na kolorowe bańki mydlane, które są trwałe i nie pękają.

potrzebujesz

 1. Białą kartkę techniczną ewentualnie kawałek kartonu lub płótno
 2. Gotowe bańki mydlane lub gęsty płyn do naczyń, wodę, glicerynę
 3. Barwnik spożywczy
 4. Kilka kubeczków
 5. Słomki

wykonanie

 1. Przepis na trwałe bańki mydlane jest prosty. Ważne, aby wymieszać składniki w odpowiednich proporcjach:
  • 1/10 płynu do naczyń
  • 9/10 wody
  • kilka kropel gliceryny

  Bańki są trwałe i nie pękają dzięki glicerynie, więc nie można jej pominąć. Glicerynę można kupić w każdej aptece za około 2 – 3 zł. Nie można przesadzić z jej ilością, dlatego proponuję dodać kilka kropel, sprawdzić i ewentualnie ponownie zwiększyć ilość. 

 2. Płyn przelewamy do kilku kubeczków. Wystarczy wlać około 3 cm.  
 3. Następnie dodajemy barwnik spożywczy w płynie, w żelu lub w proszku. Do farbowania sprawdzą się również farby plakatowe ewentualnie kawałki bibuły, które należy zamoczyć w kubeczku z płynem. Z pewnością najtrwalszy efekt koloru będzie z barwnika spożywczego. 
 4. Słomki do napojów wkładamy do kubeczków, następnie wyciągamy i dmuchamy na kartką papieru.
 5. Rozpryskujące się bańki mydlane pozostawiają kolorowe plamy. Warto zabezpieczyć ubranie i miejsce zabawy.

Kolorowe bańki mydlane to ciekawa propozycja na kreatywną zabawę.

Kolorowe bańki mydlane

Zobacz również

Dodaj komentarz