Pan Trawiastogłowy ma bujną fryzurę, którą można wyhodować w bardzo prosty sposób. Wykonanie ludzika również nie sprawi problemu. Ciekawie wygląda, dodatkowo uczy pielęgnacji roślin i systematyczności. Już po kilku tygodniach można strzyc włosy i stworzyć ciekawą fryzurę.

Pan Trawiastogłowy

potrzebujesz

 1. Pończochy, rajstopy lub cienkie podkolanówki
 2. Ziemię
 3. Trawę
 4. Małą doniczkę lub kubek po jogucie
 5. Oczy samoprzylepne 
 6. Czerwony filc lub lakier do paznokci
 7. Gumkę lub nić

wykonanie

 1. Wsyp 2-3 łyżki nasion trawy do dolnej części rajstopy. 
 2. Dodaj ziemię, taką ilość, aby powstała kula około 10-15 centymetrów. Następnie zawiąż rajstopę tuż pod kulą. Część rajstopy możesz uciąć pozostawiając około 20 cm. 
 3. Uformuj nos, przekręć go i zawiąż nicią lub gumką. 
 4. Przyklej oczy i usta. Jeśli nie masz czerwonego filcu, możesz je namalować za pomocą lakieru do paznokci. 
 5. Głowę umieść w doniczce bez dziur lub kubeczku po jogurcie. 
 6. Podlewać ludzika możesz na dwa sposoby. Pierwszy to nalewamy wodę do doniczki i namaczamy pozostawiony kawałek rajstopy. Pan Trawiastogłowy musi stać w słonecznym miejscu, inaczej będzie miał za dużo wody. Drugim sposobem jest moczenie włosów w kubeczku z wodą. Wystarczy, co kilka dni namoczyć włosy przez 15 minut. Jeśli pozostawimy go w wodzie na dłużej też się nic nie stanie. Pan Trawiastogłowy może stać w każdym miejscu z dostępem światła, również w zacienionym pokoju.

Pan Trawiastogłowy jest już gotowy. Teraz tylko podlewaj i obserwuj jak rosną włosy!

Pan Trawiastogłowy krótkie włosy
Pan Trawiastogłowy podlewanie
Pan Trawiastogłowy ścinanie włosów

Zobacz również

3 Odpowiedzi
  1. Anna

   Można spróbować z innymi nasionami niż trawa np. rzeżuchą, natomiast po ścięciu roślina nie odrośnie. Trawa szybko rośnie, po paru dniach można ponownie ją ścinać, do tego jest mało wymagająca w utrzymaniu i podlewaniu. Koper również jest mało wymagającą rośliną i ma niewielkie korzenie, więc może uda się wyhodować:) Pończocha z dodatkiem elastanu może być. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz