Bumerang origami to świetna propozycja na lato, a jego wykonanie zajmie nam dosłownie chwilę. Początkowo składanie wydaje się skomplikowane, natomiast nic bardziej mylnego. Wystarczy dokładnie wykonywać każdy krok zgodnie z instrukcją, a kolejny bumerang powstanie z łatwością. Na koniec możesz go udekorować malując ciekawe wzory za pomocą flamastrów lub kredek. Zapraszam do obejrzenia filmu. 

Bumerang origami jest bardzo lekki, więc najlepiej powraca w bezwietrzny dzień lub podczas zabawy w domu. Podczas rzucania, należy go trzymać na środku. 

Potrzebujesz

  1. Papier kolorowy lub biały w formacie A4
  2. Ewentualnie flamastry, kredki

Jak zrobić bumerang origami?

Krok 1
Kartkę A4 złóż na pół (miejsce zgięcia zaznaczone przerywaną linią).

Bumerang origami

Krok 2
W miejscu składania delikatnie przedrzyj kartkę na pół. Powstaną dwa równe prostokąty. Do wykonania bumerangu potrzebujemy tylko jednego prostokąta.
Krok 3
Prostokąt składamy na pół (węższą stroną). Następnie dwa brzegi kartki składamy do środka (do zgięcia kartki).

Ryba z kartonu

Krok 4
Złóż kartkę na pół (szerszą część kartki).

Ryba z kartonu

Krok 5
Prawy i lewy róg kartki złóż tak, aby dopasować do środkowego pionowego zagięcia.

Ryba z kartonu

Krok 6
Rozłóż zagięcia narożne wykonane w poprzednim kroku, następnie rozłóż jedną połówkę kartki. Wszystkie powstałe zgięcia ( zaznaczone na zdjęciu przerywaną linią) należy dokładnie docisnąć, aby były ładne i ostre

Ryba z kartonu

Krok 7
Środek rombu wepchnij do środka (od dołu), natomiast róg przylegający do krawędzi zegnij do siebie (z rombu powstaną dwa trójkąty).

Ryba z kartonu
Ryba z kartonu

Krok 8
Powstałe trójkąty dociśnij do jednego z boków, następnie złóż do środka.

Ryba z kartonu
Ryba z kartonu

Krok 9
Pionowe elementy dociśnij do pozostałych części bumerangu. Następnie lekko podnieś złożony fragment kartki i wsuń w miejsce, w którym dół górnej zakładki styka się z bokiem. Dociśnij wszystkie elementy. Powstanie papier w kształcie litery L.

Ryba z kartonu
Ryba z kartonu

Krok 10
Brzegi kartki lekko podważ, następnie złóż lewy i prawy róg w kierunku środka. Dobrze zagnij, a następnie rozłóż. W lewym rogu zrób wewnętrzną zagięcie do wewnątrz (utworzy się kieszonka), a następnie wsuń prawy róg do kieszeni utworzonej, aż do zagięcia. Powtórz ten krok z drugim rogiem kartki.

Bumerang
Bumerang

Jeśli szukasz więcej pomysłów na zabawy na dworze, polecam wykonanie latawca z papieru w kształcie ptaka. Zrobienie latawca jest bardzo proste i zajmie dosłownie chwilkę. Samo puszczanie jest dziecinnie proste, nawet przedszkolaki z tym sobie poradzą. 

Zobacz również

Dodaj komentarz