Interaktywna wystawa robotów LEGO – Klockoland w Krakowie

43

Interaktywna wystawa robotów z klocków LEGO – Klockoland w Krakowie. „Steruj, Buduj, Baw się” – oto motto wystawy robotów z klocków LEGO 2019. Tak Klockoland zaprasza wszystkich mieszkańców i turystów do wspaniałej zabawy. Również my będąc w Krakowie odwiedziliśmy to miejsce. Do dyspozycji zwiedzających jest olbrzymia, interaktywna wystawa, na której można sterować robotami z klocków za pomocą przycisków, tabletów a nawet ruchami własnego ciała. My najlepiej bawiliśmy się przeróżnymi zwierzętami i dinozaurami, jak również sterując pojazdami i pociągami.  

Wybierając się na wystawę interaktywnych klocków LEGO spodziewałam się, że spodoba się zarówno nam jak i starszemu synowi. Największe obawy miałam wobec 1,5 rocznego Mikołaja. Całkiem niepotrzebnie, bo Mikołaj już na wejściu zobaczył robota wytwarzającego bańki mydlane i był zachwycony. Klockoland dostosowany jest zarówno dla małych jak i większych dzieci. Wszystkie eksponaty ustawione są nisko, więc dzieci nie mają problemu z widocznością i przyciskaniem guziczków. 

Wystawa LEGO w Krakowie podzielona jest na 3 strefy: interaktywną, kreatywnej zabawy i warsztatową.

Pierwsza strefa interaktywna w naszej ocenie była najciekawsza. Znajdują się w niej interaktywne ekspozycje robotów i pojazdów do sterowania, wykonane z klocków LEGO. Między innymi znajdziemy roboty z Gwiezdnych Wojen, obejrzymy makietę miasta LEGO City, możemy sterować pociągiem na Dzikim Zachodzie lub zobaczymy robota układającego kostkę Rubika.

Kolejna to strefa kreatywnej zabawy, która jest podzielona wg rodzajów klocków. Najmłodsze dzieci mają do dyspozycji kącik z klockami Lego Duplo, które rozmieszczone są na dużym dywanie.  

Starsze dzieci mogą tworzyć budowle z klocków LEGO classic. Natomiast z klocków LEGO Technic można zbudować własny pojazdy, a następnie ścigać się na specjalnie przygotowanym torze wyścigowym. 

Ostatnią strefą jest warsztatowa, gdzie można budować interaktywne roboty z LEGO Wedo przeznaczone dla dzieci w wieku 4-5 lat. Starsze dzieci w wieku 8-9 lat mają do dyspozycji klocki LEGO Mindstorms, które zawierają elementy elektroniczne, dzięki czemu wybudowanym modelem możemy samodzielnie sterować.

Animatorzy są obecni na sali i chętnie pomagają dzieciom. 

Różnorodności atrakcji naprawdę nie brakuje!

Miejsce oceniam jako bardzo przyjazne dla rodzin. Obsługa w Klockoland była bardzo miła, a animatorzy pomocni. Przez cały nasz pobyt byli chętni do i obecni pomocy na wszystkich salach.

Na wystawie spędziliśmy prawie 3 godziny. Czas minął niesamowicie szybko i pewnie zostalibyśmy dłużej gdyby nie Mikołaj, który był już trochę zmęczony.

Klockoland zasługuje na najlepszą rekomendację :). Będąc w Krakowie koniecznie odwiedźcie interaktywną wystawę z klocków LEGO. Polecam!

Klockoland - przydatne informacje

Dojazd
Linki

Klockoland znajduje się w samym centrum Krakowa.  

 

Oficjalna strona: Klockoland.pl

Informacje o wystawie: tripadvisor.com

 

Zobacz również

Dodaj komentarz