BNC10 chce iść śladami Revoluta – moja opinia

35

Niedawno pisałam o zaletach karty Revolut, a na Polskim rynku pojawiła się właśnie konkurencja z Hiszpanii. bnc10 chce podążać śladami Revoluta – oferuje darmowe konto bankowe, kartę prepaid, aplikację do zarządzania wydatkami, korzystny przelicznik walut i bonus 10 EUR na start. Zapraszam do przeczytania, jaka jest moja opinia o BNC10. 

Co oferuje BNC10?

  1. Darmowe konto płatnicze założone w Hiszpani (z hiszpańskim IBAN, czyli numerem konta).
  2. Darmową kartę prepaid Mastercard (wirualną lub plastikową), za którą nie ponosimy żadnych kosztów. Karta powinna do nas przyjść w przeciągu 7-10 dni roboczych. Kartę zamawiamy i aktywujemy w aplikacji mobilnej. Możemy kartą robić zakupy i wybierać pieniądze z bankomatu (do 3 razy w miesiącu za darmo). Również poza granicami kraju i po kursie międzybankowym. Należy się jednak liczyć z ograniczeniami kart prepaidowych. Między innymi nie możemy nią płacić na bezobsługowych stacjach benzynowych, parkingach, w grach wirtualnych, itp. Nie można również wybrać wszystkich pieniędzy z konta w bankomacie i zrobić na karcie debetu. 
  3. Darmowe transfery pieniędzy pomiędzy posiadaczami konta w bnc10 i darmowe przelewy na inne konta bankowe. 
  4. Wymianę pieniędzy po najlepszych kursach (bez opłat bankowych, tzw. spread).
  5. Darmową aplikację do kontroli konta, karty i zarządzania domowym budżetem.
  6. Miłym gestem jest 10 EUR na start, które ponoć pojawia się na koncie po pierwszym zasileniu.

Zakładanie konta

Procedura zakładania konta jest całkowicie darmowa. Zaczynamy od pobrania aplikacji mobilnej. Następnie przechodzimy proces weryfikacji tożsamości. Zajmuje to dosłownie kilka minut, ale potrzebny jest dowód osobisty i kamerka w telefonie. Nie znalazłam opisu tego procesu na stronie bnc10, ale wydaje mi się, że przebiega on podobnie jak w Revolut. Czyli musimy zeskanować nasz dowód osobisty i zrobić sobie selfie. Wszystkie zdjęcia przesyłamy do bnc10 i czekamy na weryfikację. W skrajnych przypadkach trzeba porozmawiać z konsultantem. Na koniec czekamy na naszą kartę prepaidową (lub korzystamy z wirtualnej). Przesyłka karty i użytkowanie są darmowe.

BNC10 moja opinia - aplikacja
BNC10 moja opinia - aplikacja

BNC10 - MOJA OPINIA

Mimo, że bnc10 działa we wszystkich krajach europejskich, szkoda że strona jest przetłumaczona tylko na 3 języki (brak języka polskiego).

Osobiście, nie spieszyłabym się z zakładaniem konta w bnc10. Taki startup może wydawać się podejrzany, a przecież powierzamy im swoje pieniądze. Podobnych obaw nie mam co do Revolut’a, który zbiera bardzo dobre opinie nie tylko w Polsce, a do tego pieniądze na kontach objęte  bankową gwarancją. Moją recenzję karty Revolut możesz przeczytać tutaj

Również opinie innych ludzi o bnc10 świadczą o pewnych problemach technicznych:

Kiedy dostanę bonus? Konto założone 7.01 czyli w trakcie obowiązywania promocji przelew też zlecony 07.01 wpłynął na konto 8.01 tak więc kiedy nastąpi wypłata?

My 25€ money transfer to bnc10 first came back to my bank account then, after renewal, disappeared totally – after 2 days still not there! Not to mention the promised 10€ bonus. Looks like a scam, beaware of it or you loose your money!

Zobacz również

Dodaj komentarz