Łódki zrobione z  orzecha włoskiego to prosta jesienna praca plastyczna i fajna zabawa. Wykorzystaliśmy w tym celu miskę z wodą i rurki do napojów. Położyliśmy łódki na wodzie. W ten prosty sposób powstały zawody z wykorzystaniem jesiennych materiałów. Nasze liście już zaczęły zmieniać kolor, dlatego bardzo ładnie wyglądały pływające na wodzie kolorowe żagle. Polecam jesienną pracę plastyczną. 

[the_ad id=”15401″]

Nasze zawody polegały na ściganiu się łódek. Wygrywa ta, która popłynie najdalej i nie zatonie. Oczywiście przy większym podmuchu, wszystkie łódki tonęły. Dlatego ponownie wyławialiśmy je i rozpoczynaliśmy wyścig od początku. Zabawa była bardzo fajna, a jej wykonanie proste.

potrzebujesz

  1. Skorupek po orzechach włoskich
  2. Plasteliny lub ciastoliny
  3. Wykałaczek
  4. Kilku liści
  5. Miski z wodą
  6. Rurki do napojów

wykonanie

  1. Ostrożnie otwórz orzecha i wyjmij cały środek. 
  2. Niewielką kulkę plasteliny przyklej w środku skorupki orzecha. 
  3. Wykałaczką przebij dwukrotnie liść, aby powstał żagiel. Jeżeli wykałaczka jest znacznie dłuższa niż liść, można ją skrócić. 
  4. Na końcu umieść wykałaczkę w plastelinie. 

Łódka z orzecha włoskiego jest gotowa. Pozostaje nalać wody do miski, położyć łódki na wodzie i rozpocząć zawody. Miłej zabawy!

Zobacz również

Dodaj komentarz