Kilka propozycji na prace plastyczną na walentynki z wykorzystaniem szablonów, który można pobrać na stronie. Do każdej pracy dołączona jest szczegółowa instrukcja wraz ze zdjęciem lub filmem. Pierwszym pomysłem jest serce z papieru 3D, wykonane trzema metodami, dzięki temu można wybrać poziom trudności składania pracy. Kolejną propozycją jest bardzo łatwy do złożenia pies z papieru wykonany z serduszek. Ostatnim walentynkowym pomysłem jest serce z kartonu owinięte włóczką. Zachęcam do subskrybowania mojego kanału na YouTube.

Walentynki - serce z papieru

Potrzebujesz

 1. Kolorowy papier
 2. Klej lub zszywacz
 3. Nożyczki
 4. Ołówek
 5. Szablon – kliknij w zdjęcie aby pobrać szablon w formacie pdf

Wykonanie

Serce narysuj na kartce papieru kolorowego lub pobierz szablon, następnie wydrukuj i wytnij. Przyłóż wycięte serce(szablon) do kolorowego papieru, odrysuj i wytnij. Postępuj zgodnie z instrukcją na filmie, w którym umieściłam dwie techniki sklejania serca oraz złączenia serca za pomocą zszywacza. 

Pies z serduszek + szablon

Potrzebujesz

 1. Szablon – kliknij w zdjęcie aby pobrać szablon w formacie pdf
 2. Kolorowy papier
 3. Klej
 4. Nożyczki
 5. Pompony lub wata 
 6. Oczy ruchome lub flamastry

Wykonanie

Na filmie zamieściłam dwie propozycję na wykonanie psów. Pierwszy jest zrobiony z pomponów i ruchomych oczu. Drugi pies jest udekorowany watą i pomalowany flamastrami. 

Wykonanie psa zacznij od pobrania szablonu, który należy wydrukować i wyciąć. Pozostałe kroki wykonaj zgodnie z instrukcją zamieszczoną na filmie. 

Serce z kartonu

Potrzebujesz

 1. Szablon – kliknij w zdjęcie aby pobrać szablon w formacie pdf
 2. Karton lub blok techniczny
 3. Czerwoną farbę
 4. Pędzelek
 5. Nożyczki
 6. Włóczka, wełna, sznurek, kordonek lub mulina

Wykonanie

Pobierz szablon serca, wydrukuj i wytnij. Serce możesz również namalować bezpośrednio na kartonie. Przyłóż szablon serca do kartonu, odrysuj i wytnij. Za pomocą farby pomaluj serce na czerwono, pozostaw do wyschnięcia. Posmaruj klejem początek włóczki i owiń całe serce, nadmiar włóczki odetnij, a końcówkę przyklej. 

Polecam również wykonanie prostego serca z origami

Zobacz również

Dodaj komentarz