Ze zużytej butelki plastikowej można wyczarować wiele ciekawych zabawek. Dzisiaj polecam Wam do wykonania pingwina, który może służyć, jako ozdoba pokoju lub zabawka. Wykonanie jest dość proste i nie sprawi kłopotu nawet przedszkolakowi. 

potrzebujesz

 1. Bezbarwnej plastikowej butelki
 2. Czarnego brystolu lub wydrukowanego szablonu 
 3. Taśmy dwustronnie klejącej
 4. Waty lub okrągłych wacików kosmetycznych (tylko nie płatków kosmetycznych)
 5. Nożyczek
 6. Kleju
 7. Ruchomych oczek samoprzylepnych
 8. Czarnych piórek

wykonanie

 1. Weź czystą, suchą plastikową butelkę. Najlepsza będzie bezbarwna z dość płaską górną częścią (ja użyłam butelki po oleju).
 2. Z waty uformuj kulki. Taką ilość, aby zapełnić całą butelkę.
 3. Narysuj na czarnej kartce lub brystolu skrzydła, nogi, głowę i wytnij. Szablon lub gotowe elementy pingwina znajdziesz poniżej. 
 4. Na każdej stopie przyklej niewielki kawałek taśmy dwustronnej, następnie przymocuj do spodu butelki. Do skrzydeł przyklej małe kawałki taśmy dwustronnej w 2 – 3 miejscach. Dwa krótsze skrzydła przymocuj po bokach, natomiast największe skrzydło z tyłu butelki. Dziób zegnij na liniach przerywanych i uformuj (przykład na zdjęciu). Przymocuj za pomocą taśmy dwustronnej.
 5. Z czarnej kartki wytnij prostokąt o wysokości takiej, aby zakrył gwint butelki i szerokości o 0,5 cm dłuższej niż średnica gwintu. Przyklej prostokąt z dwóch stron klejem lub taśmą dwustronną. Wytnij kółko o średnicy parę minimetrów większej niż obwód głowy i przymocuj za pomocą taśmy klejącej. Na środku kółka zrób niewielki otwór tak, aby włożyć piórko.
 6. Na koniec przyklej ruchome oczy. 

Gratuluję, pingwin z butelki jest gotowy. 🙂

szablony

Zobacz również

Dodaj komentarz